Home » חברות סיעוד

חברות סיעוד

מטרת חברות הסיעוד היא לאזן את הצרכים של המטופל, לשמור על עלויות סבירות ולהבטיח כי חולים סיעודיים מקבלים את הטיפול הרפואי בהתאם למצבם. כאשר אדם סובל ממחלה ממושכת, או שחייו מאופיינים בדרישה לשמירה צמודה, הוא תלוי באנשים אחרים, אשר עליהם להקדיש את מרבית זמנם ומרצם על מנת לטפל בו. לשם כך הוקמו חברות הסיעוד, המסייעות וסועדות את האדם המוגבל.

חברות סיעוד הן חברות פרטיות המספקות שירותי סיעוד עבור חולים במצב סיעודי המטופלים בביתם או במוסדות סיעודיים.

יתרונות חברות הסיעוד

חברות הסיעוד מספקות כוח אדם המטפל באנשים מוגבלים, מרביתם נכים או בעלי מוגבלות פיזית, הזקוקים לאדם שיעזור להם בלבוש, אכילה, רחצה, נשיאה ממצב של ישיבה לשכיבה ועוד. הן מסייעות גם לקשישים שאינם חולים אך תפקודם היומיומי תלוי לחלוטין בסיוע של אדם אחר.

על המטפלים הסיעודיים להיות בעלי כושר גופני גבוה מאוד. בנוסף, יש להקפיד על הכימיה בין המטפל למטופל, לוודא שהוא דובר את השפה הנכונה על מנת שתתאפשר רמת תקשורת נוחה. היתרון העיקרי של חברות הסיעוד הוא היותן סוג של "גב" וכתובת לבעיות שמתעוררות. בכל מקרה של בעיה עם העובד הסיעודי, ניתן לפנות אל חברת הסיעוד על מנת שתטפל במקרה או תחליפו.

חשיבות רישיון תקף

על חברות הסיעוד להחזיק רישיון סיעודי תקף, ולהיות בעלי ניסיון בתחום. עובדי סיעוד המעוניינים לעסוק במקצוע זה צריכים לעבור בדיקות רקע ולמלא אחר כל דרישות חברות הסיעוד, לפני שהם יכולים להתחיל לעבוד.

חברות הסיעוד מסייעות לעובדים הזרים לקבל את רישיונות התעסוקה המתאימים, ועליהן לוודא באופן שוטף שהעובד הסיעודי מטעמן אכן מבצע את תפקידו בצורה נאמנה ואינו מזניח את המטופל או מזיק לו. לשם כך, צריכה החברה לוודא שעובד סוציאלי מטעמה מגיע לביקורים סדירים בבית המטופל במשך כל תקופת ההעסקה, על מנת לבחון את אופן תפקודו.

תפקיד חברות הסיעוד

חברות הסיעוד שולחות עובדים סוציאליים אשר בודקים את מצבו של המטופל על מנת להתאים לו מטפל סיעודי על פי צרכיו. בשלב הבא מפקחים העובדים הסוציאליים על איכות הטיפול אותו נותנים העובדים הזרים בבית המטופל, ואת רמת שביעות הרצון של משפחת המטופל.

המשפחה המקבלת מחברת הסיעוד עובד זר לטיפול ביקירם, צריכה לבקש לבדוק קורות חיים מסודרים של העובד, לוודא שהוא עבר את הראיונות והמיונים בארץ מוצאו, והוא עומד בתנאי התעסוקה הנדרשים בארץ, כולל בדיקות פסיכולוגיות, רפואיות ותעודת יושר. משפחה המעסיקה את שירותיה של חברת סיעוד, צריכה להיות בקשר תדיר ורצוף עם המטופל, ולוודא באופן שוטף שהעובד אכן עושה עבודה טובה עם המטופל.

על מנת שתנאים אלו יתאפשרו, צריכות חברות הסיעוד להעסיק עובדים זרים אשר עברו לפחות קורס בסיסי אחד בעברית, לוודא שהם בקיאים במנהגים היהודיים ובתרבות הישראלית, ולהציב בעדיפות את העובדים הזרים שהם בעלי ניסיון מעסי ורקע תיאורטי ומעשי בטיפול סיעודי.

המשפחה צריכה לתאם עמדות מראש, ולוודא כי העובדים שנשלחו מטעם חברת הסיעוד, יעניקו לקשיש או החולה הסיעודי מגוון של שירותים טיפוליים, דוגמת פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וכן טיפול שוטף בבית, החל מבישול וניקיון, ועד אחזקה שוטפת. במקרים של מטופלים סיעודיים במצב מסובך, מהווים העובדים זרים בעלי ניסיון בתחום, יתרון עצום.

עובדי חברות סיעודיות צריכים להיות אנשים בעלי חמלה, אך בד בבד, להיות מסוגלים לבחון מצבים בקור רוח, על מנת לקבל החלטות הוגנות. ברחבי ישראל קיימות חברות סיעוד רבות וגדולות, לצד חברות סיעוד קטנות יותר. בעת בחירת חברת הסיעוד, יש לוודא שהיא אכן מהווה גורם מקצועי ובעלת ניסיון רב בתחום, היות ולפעמים, אין די במוניטין.

לרשימת חברות הסיעוד לחצו כאן


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715458

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר