Home » לימודי סיעוד

לימודי סיעוד

לימודי סיעוד עוסקים בהכשרה של אחים, אחיות ומטפלים סיעודים. בעלי מקצוע אלה עוסקים ביום יום בטיפול רפואי ובמתן שירותי סיעוד לאנשים אשר בשל מצבם הבריאותי והצרכים המיוחדים שלהם נזקקים לטיפול זה.

למי שעוסק בסיעוד ישנה אחריות גדולה מאוד על מטופליו והוא מהווה חלק משמעותי בתהליך הטיפול. המטפל הסיעודי מלווה את המטופל בכל צרכיו  (רחצה, החלפת מוצרי ניקוז וספיגה, הלבשה, אכילה) ומבצע פעולות רפואיות קלות אך חשובות.

בשל הליווי הצמוד של המטפל הסיעודי, הוא לוקח חלק משמעותי בזיהוי ואבחון של בעיות רפואיות של המטופל וכן מתן עזרה ראשונה בעת הצורך. הקרבה בין המטפל למטופל מצריכה גם מתן יחס אנושי וחם.

למי מתאים ללמוד סיעוד?

אנשים אשר מעוניינים להעניק מעצמם לזולת וניחנו ביחסי אנוש טובים יכולים למצוא סיפוק רב בעבודות סיעוד.

תפקיד המטפל הסיעודי כלל אינו פשוט והוא כולל מראות קשים, סבל של בני אדם, חשיפה פנים מול פנים למחלות קשות ומוות, אולם אדם בעל לב רחב, חמלה ורצון לעזור יוכל לבצע תפקיד זה על הצד הטוב ביותר.

כמו כן הלימודים מעניקים ידע רב ומגוון בנושאים של בריאות, רפואה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ועוד.

איפה עובדים?

רב בוגרי מסלול לימודי הסיעוד עובדים כאחים בבתי החולים השונים. האח בבית החולים אחראי לסעוד את החולים, לתת להם טיפולים רפואיים קלים בעת הצורך וכן לתת תרופות. למרבית האחים ישנה התמחות בתחום ספציפי: חדרי ניתוח, מחלקה אונקולוגית, מחלקה קרדיולוגית, מחלקת ילדים, אורטופדיה, מחלקת עינים ועוד.

חלק אחר של בוגרי מסלול לימודי הסיעוד מוצאים עבודה בבתי אבות, מוסדות שיקומים ובתי פרטיים. מטפל סיעודי במסגרות שלהלן אחראי על סיעודם של קשישים במצב סיעודי אשר דרושה להם עזרה בביצוע פעולות יומיומיות.

תוחלת החיים כיום גבוהה מאוד והיא הגורם לעלייה המשמעותית בקשישים אשר זקוקים לסיעוד בביתם או במוסדות יעודיים. בשל כך ישנה דרישה למטפלים סיעודיים. מטפלים סיעודיים פרטיים ישראלים נהנים משכר גבוה במיוחד, שכן אוכלוסיית המטפלים הסיעודיים הישראלים היא מצומצמת וישנו ביקוש גדול למטפלים כאלה.

מה אופי העבודה בסיעוד?

עבודת המטפל כאמור אינה פשוטה כלל. עבודת המטפל הסיעודי כרוכה בעבודה במשמרות, שעות עבודה רבות, חשיפה לתופעות לא נעימות במהלך כל יום עבודה.
יחד עם זאת התפקיד משלב קשת רחבה של נושאים וניסיון עבודה מול מגוון גדול של אוכלוסיות.
חשוב לדעת כי תפקיד סיעודי כרוך בדינמיות ודורש תנועתיות רבה.

היכן לומדים סיעוד?

קיים מגוון רחב של בתי ספר לסיעוד חלקם שייכים לאוניברסיטאות הגדולות וחלקם למכללות. בין הבולטות: אונ' חיפה, אונ' בן-גוריון, אונ' תל אביב, אונ' העברית בירושלים, בתי ספר לסיעוד של בתי חולים ועוד.

מהי עלות הלימודים?
עלות הלימודים באוניברסיטאות זהה לשכר הלימוד האוניברסיטאי הרגיל ואילו במכללות עלות שכר הלימוד משתנה ממכללה למכללה.

אילו מסלולים קיימים בתחום הסיעוד?

לימודי הסיעוד כוללים תואר ראשון בסיעוד שלאחר ניתן ללמוד לתואר שני ולדוקטורט. בתואר הראשון רוכש הסטודנט את הידע הבסיסי לו הוא זקוק בעבודתו. הלימודים נמשכים ארבע שנים וכוללים לימודים תאורטיים וכן פרקטיקה.

לימודי הסיעוד מקיפים קשת רחבה של תחומים: מדעי הבריאות, מדעי החיים, פיזיולוגיה, אנטומיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, שיטות מחקר, מנהל ועוד.

בעלי תארים ראשונים יכולים לבצע הסבה למקצוע הסיעוד בתקופה של שנתיים בלבד.
חובשים יכולים לבצע הסבת מקצוע לסיעוד בתקופה של שלוש שנים.

התארים המתקדמים, שני ודוקטורט, עוסקים במחקר אודות סוגיות שונות הקשורות לטיפול וסיעוד ומטרתם העיקרית היא שיפור איכות חייהם של המטופלים.


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715458

  או מלאו את הפרטים:









  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר